Шоломи велосипедні в Україні
Шолом для сучасного шанувальника велоспорту став найважливішою складовою екіпіровки. Небезпека падіння існує завжди, навіть при спокійній їзді, особливо в містах з щільним автомобільним трафіком. Навіть спеціальні велодоріжки не гарантують повної відсутності зіткнень і загрозливих ситуацій. Тому захист голови від неприємних наслідків аварії може запобігти важким травмам, або навіть врятувати життя.
Крім захисту, хороший велошолом здійснює терморегуляцію. Завдяки вентиляційним отворам і шару пінистого полістиролу, в спеку відбувається відведення зайвої вологи і охолодження, а в холодну погоду тепло зберігається.
Види велошоломів для різних стилів їзди кардинально відрізняються за ступенем захисту, матеріалами та вартістю. Виділяють шість основних видів:
- крос-кантрі: для велопрогулянок по місту, спокійної їзди, міських змагань;
- шосейні: без козирка, але з поліпшеною вентиляцією;
- казанки: призначені для любителів екстремальних трюків, екстриму, серйозних велодісціплін;
- аеродинамічні: необхідні професійним спортсменам для поліпшення аеродинамічних характеристик;
- фуллфейс: призначені для швидкісних спусків, захищають всю голову, включаючи обличчя;
- дитячі: універсального розміру, схожі на кантрі.
Найбільш поширені кантрі велошоломи. Вони прикривають тільки верхню частину голови. На відміну від фуллфейса мають велику кількість вентиляційних отворів. Їх конструкція найбільш легка, не більше 300 грам, що полегшує навантаження на шию. Аналогічну конструкцію мають шосейні моделі, крім незначних відмінностей. Ці вироби найдемократичніші за ціною, але вимагають заміни після першого ж аварійного випадку, навіть якщо пошкодження непомітні.
Шолом-котелок важче, тому що виготовлений з більш товстого міцного пластику. Отвори для вентиляції невеликі, або їх немає зовсім, але захищає більш надійно.
Фуллфейс схожий на мотошлем, може бути укомплектований захисною маскою, яка прикриває обличчя від пилу, каменів, бризок. Це найнадійніша дорога конструкція, часто виготовлена з високоякісного карбону, її вага досягає 1,3 кг.
Аеродинамічний має обтічну краплеподібну форму, використовується професійними спортсменами.
Шоломи для дітей використовуються в віці від двох до дванадцяти років, майже не відрізняються від крос-кантрійних.
Будь велошлем, незалежно від виду, має внутрішній корпус, пластмасову зовнішню оболонку, вентиляційні отвори. Вибирати необхідно такий шолом, який прилягає до голови досить щільно, не викликаючи дискомфорту, а ремінці і фіксатори надійно утримують його на одному місці, строго горизонтально. У демисезон під шолом можна надіти бандану або шапочку, щоб зберегти тепло.
Важлива також країна походження виробів та виробник: велошоломи виробництва Тайваню найдешевші, але часто зроблені з неякісних нетривких матеріалів. Зовнішній пластик повинен бути максимально гладким і глянсовим, а ізолюючий корпус зроблений з еластичного матеріалу, бажано, пенополіпропілену. Цей матеріал має здатність до відновлення, він легше і більш екологічно чистий, ніж звичайний поліуретан. Колір не завжди має значення, але більш яскравий велошолом робить райдера більш помітним на жвавій дорозі.
Велосипедний шолом необхідно надягати кожен раз, навіть якщо запланована недовга поїздка. Після першої ж аварії шолом необхідно міняти, так як через непомітних пошкоджень в наступний раз його оболонки зламаються, залишивши вас без захисту. Зберігати виріб необхідно в прохолодному сухому місці для більшої довговічності пінопластового корпусу. При необхідності шолом миють теплою водою або протирають вологою тканиною без миючих засобів. При дотриманні всіх правил зберігання та догляду неушкоджений шолом може експлуатуватися від трьох до п'яти років.
У магазині Motolux для Вас доступний величезний вибір велошоломів всіх видів і кольорів. Якість товару гарантується виробником. Купуючи шолом на нашому сайті, Ви можете отримати знижку або розстрочку від Альфа-банку або Приват-банку, плюс гарантію на рік. Доставляємо у всі регіони України.