Дровоколи в Україні
На сьогоднішній в Україні день через підвищення цін на оплату газового споживання дуже актуальною стала покупка дровоколsв для заготівлі дров на зиму під опалення, для пікніків, камінів, бань, саун.
Дровокол відноситься до садової техніки. З його допомогою можна швидко і без особливих зусиль заготовити дрова на зиму. З масовим переходом населення на твердопаливні котли заготовка матеріалу відбувається у великій кількості. Тому простою пилою або сокирою працювати доведеться тривалий час. На допомогу в цьому питанні прийде дровокол. Часто при замовленні дров поставляють великих розмірів пні, які не поміщаються в отвір печей, тому їх потрібно розколювати на більш дрібні шматки, що стомлює і є небезпечно. Дровокол впорається з цією роботою як на відкритому приміщенні, так і допускається розколювання в закритому приміщенні: гаражі, складі, коморі.
Головною перевагою дровоколів є те, що за один прийом можна впоратися з великим обсягом роботи. Їх застосовують як в приватних будинках, так і на промислових підприємствах. Україна славиться потужними підприємствами з оброблення деревини. Дровоколи діляться на три типи:
-
Напівпрофесійний
-
Побутовий
-
Промисловий
Для того, щоб зрозуміти різницю між цими видами, потрібно розібратися в принципі роботи дровокола. Він полягає в наступному:
- Колода укладається в жолоб навпаки ножа.
- Поршень тисне на колоду, змушуючи його просуватися вперед.
- Після поштовху поршнем поліно наштовхується на ніж і розколюється.
Дровокол, який застосовується в побутових умовах, має обмежений час роботи. Він не може заготовити той обсяг дров, який виконує промислова модель. Остання має тривалий час безперервної роботи: за один раз промислова модель заготовлює велика кількість дров без шкоди для механізму. Найчастіше використовують дровокольні верстати. Ці механізми не просто дроблять колоди, а й виконують заготовки з них по заданій довжині. Верстат також має функцію відведення готової продукції, що не передбачено в побутових моделях. Тому купити побутової та промисловий дровокол можна з великою різницею. Ціна варіюється в тисячах гривень.
Дровокол класифікується за способом закладки колод. Виділяють три види механізму:
За принципом роботи дроворуби поділили на:
- механічний. Чурбак ставиться на підставку, різко натягується вниз важіль, за рахунок сили інерції різець набирає значну силу і розколює поліно;
-
конусний, гвинтовий. Тут використовується конус, який угвинчувалися в заготовку з боку кори, розколює її на поліна;
-
рейковий. Розколює поліно за рахунок удару рейки з наконечником в торець поліна;
-
гідравлічний, що працює за принципом рейкового, але привід отримує енергію від гідронасоса і розрахований на великі сукуваті чурбакі.
При роботі з механізмом потрібно дотримуватися правил безпеки. При правильному догляді, без перевантажень на механізм дроворуби мають тривалий термін служби. За технічними характеристиками дроворуби розрізняються між собою за типом, потужності, розташуванню, посилення, масі. За джерела живлення дроворуби поділяються на:
-
електричний. Він обладнаний двигуном з живленням від електромережі і гідравлічним насосом;
-
бензиновий. Він потужніший, ніж обладнані електромотором моделі. Його застосовують в побуті і в промисловості;
- з тракторної тягою. У цьому типі механізмів гідравлічна система трактора з'єднується з валом.
Купити недорого дровокол можна на нашому сайті MotoLux. На продукцію часто виставляються знижки, щоб покупець зміг купити недорогий механізм високої якості. З будь-яких питань, що цікавлять відповість менеджер і проконсультує по кожній одиниці продукції. Доставка здійснюється компаніями-перевізниками в найкоротші терміни.